Piesaistot projekta “Atbalsts ģimeņu interešu pārstāvošo NVO pamatdarbības nodrošināšanai”, līguma Nr. 2021.LV/ĢDP_NVO/6 līdzekļus, tika nodrošināta iespēja piesaistīt kvalificētus speciālistus (biedrības koordinatorus) konsultāciju sniegšanai krīzē nonākušām ģimenēm ar bērniem- piem. konsultācijas par pieejamo sociālo palīdzību, konsultācijas vardarbības gadījumos cietušiem, juridiska rakstura konsultācijas par uzturlīdzekļiem, konsultācijas par paternitātes/maternitātes noteikšanu bērniem (lai nodrošinātu uzturlīdzekļu saņemšanu) cilvēkiem, kuriem objektīvu iemeslu dēļ nav līdzekļu šāda veida konsultāciju apmaksai vai arī nav zināšanu/informācijas/vēlēšanas risināt radušās problēmas. Biedrības piesaistītie konsultanti palīdz sakārtot dokumentus, jo bieži vien šīs ģimenes neorientējas likumdošanā, nav motivācijas pašam ko iesākt, mainīt savu attieksmi vai darbības u.c. Strādājot ar krīzes situācijā nonākušām ģimenēm un bērniem, redz progresu pēc tā, ka šos cilvēkus iespēju robežās izglīto par ģimenes vērtībām, ieskaidro, ka tās jānosargā gan ar savu uzvedību, gan savstarpējo mijiedarbību ģimenes locekļu starpā un sabiedrībā, parādot cietušajām un viņu bērniem, ka var dzīvot arī citādāk.
Aktīvas biedrības koordinatoru darbības rezultātā palielinās biedrības pakalpojumu pieejamība, samazinās tādu iedzīvotāju īpatsvars, kuri nezina, kur vērsties pēc palīdzības, atrisinot savas radušās problēmas Konsultācijas tika sniegtas biedrības redzes lokā nonākušām ģimenēm, kurām ir nepieciešams īslaicīgs vai kādreiz arī ilglaicīgs biedrības koordinatoru/pašvaldības sociālo darbinieku/speciālistu atbalsts, lai spētu pārvarēt krīzi un ģimene turpmāk funkcionētu bez atbalsta.
Uz doto momentu biedrības 5 koordinatori/konsultanti snieguši 30 konsultācija krīzēs situācijā nonākušām ģimenēm ar bērniem, kopā 127 cilvēkiem.
#SIF_Vietaģimenei
2021. gada beigās Sabiedrības Integrācijas fondā tika apstiprināts projekts “Biedrības "Palīdzēsim viens otram" darbības stiprināšana–ieguldījums pilsoniskās līdzdalības popularizēšanā un veicināšanā “, līguma Nr. 2021.LV/ĢDP_NVO/6.
Projekts tika apstiprināts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” atklāta projektu pieteikumu konkursā nevaldības organizācijām “Atbalsts ģimeņu interešu pārstāvošo NVO pamatdarbības nodrošināšanai” .Projekta budžets 13 600 EUR, īstenošanas laiks no 2022.gada 1.janvāra līdz 2022.gada 16.septembrim.
Projekta mērķis ir biedrības ”Palīdzēsim viens otram“ kapacitātes stiprināšana, vēršot savu darbību uz ģimenēm draudzīgas vides veidošanā un sabiedrības līdzdalības veicināšanā, sekmējot ģimeņu atbalsta politikas jautājumu risināšanu Latvijā.
Projekta mērķa grupa- biedrības brīvprātīgie/koordinatori, biedrības atbalstītāji un krīzes situācijā nonākušās ģimenes.
Projektā biedrības galvenās darbības būs vērstas uz sabiedrības regulāru informēšanu par biedrības darbību projekta īstenošanā, pasākumiem, sasniegtajiem rezultātiem, konsultantu piesaisti ātrākas un kvalitatīvākas palīdzības sniegšanai krīzē nonākušām ģimenēm, biedrības cilvēkresursu attīstību – darbinieku, brīvprātīgo un citu iesaistīto personu apmācības viņu zināšanu, prasmju un iemaņu ieguvei/pilnveidei, kas nepieciešamas organizācijas mērķu sasniegšanai, ikdienas administratīvajiem procesiem; tiks veicināta iedzīvotāju iesaiste biedrības darbā un veicināts brīvprātīgais darbs. Tiek paredzēta arī projekta aktivitāšu īstenošanas personām atlīdzības izmaksa, lai sekmētu un motivētu darboties biedrības kapacitātes paaugstināšanai.
Sabiedrības Integrācijas fonda apstiprinātajā projektā “Biedrības "Palīdzēsim viens otram" darbības stiprināšana–ieguldījums pilsoniskās līdzdalības popularizēšanā un veicināšanā“, līguma Nr. 2021.LV/ĢDP_NVO/6, 2022.gada 6.septembrī un 8..septembrī biedrības darbības stiprināšana tika organizētas darbinieku un brīvprātīgo apmācības.
Projekta 2.aktivitātē “Biedrības cilvēkresursu attīstība – darbinieku, brīvprātīgo apmācības, viņu zināšanu, prasmju un iemaņu ieguvei vai pilnveidei, kas nepieciešamas organizācijas mērķu sasniegšanai, ikdienas administratīvajiem procesiem” piesaistītā lektore- ārste psiholoģe Lelde Smilte-Breča lasīja lekcijas “Krīzes, to stadijas un izpausmes“. Lekciju tēmas “ Kā cilvēki krīzēs liek justies un rīkoties apkārtējiem, īpaši palīdzības sniedzējiem. Kuros brīžos vērsties pēc palīdzības? Depresija/sēras, to izpausmes. Palīdzības sniedzēju rīcība šajās situācijās. Ko darīt lai palīdzības sniedzēji paši neizdegtu?” ir ļoti svarīgas biedrības koordinatoriem.
Biedrība ir viena no lielākajām organizācijām Latvijā, kurā darbojas nu jau 48 koordinatori/brīvprātīgie. Brīvprātīgie ir dažādu profesiju, vecuma, izglītības pārstāvji, kurus vieno velme palīdzēt citiem. Koordinatori dodas pie ģimenēm, vientuļiem cilvēkiem, pie katra, kas sauc palīgā. Koordinatoriem jāpalīdz tikt galā ar problēmām, uzklausīt cilvēkus, atrast krīzes situācijas risinājumu un šis darbs nav fiziski, bet gan morāli smags. Bieži vien koordinatori redz situācijas, kuras ikdienā cilvēki nav raduši redzēt. Tā kā biedrības brīvprātīgajiem ir dažāda veida pieredze, tāpēc, lai sagatavotu rīcības plānu palīdzības sniegšanai katram krīzē nonākušam cilvēkam, ir nepieciešams apgūt specifiskas kompetences darbam dažādās jomās (sociālā, psiholoģija, juridiskā, krīzes menedžments utt.)
Iegūstot ārsta –psihologa sniegtās zināšanas brīvprātīgie būs labāk sagatavoti, apmācīti, zinās kā rīkoties katrā konkrētā situācijā, kā arī piemēram to, kā runāt ar depresijā esošu cilvēku, kā arī pašam nekļūt līdzatkarīgam. Pēc lekcijas/semināra tika sniegtas konsultācijas un tika runāts par turpmākās sadarbības veicināšanu.
#SIF_Vietaģimenei